| anonim_4396 a întrebat:

CE profile sunt la liceul Teoretic... Ce profil sa aleg daca nu prea stiu engleza?

Primiti Fundittzaa!

Răspuns Câştigător
| Pinxiee a răspuns:

1. Profil Uman [Filologie];
Profil Real [Mate-Info] si poate mai sunt si alte profile, depinde de liceu.
2.Alege profilul Real numai nu te duce la un liceu teoretic de engleza.
La profilul de Real vei face multa matematica, fizica si informatica.

Multa bafta! kiss

5 răspunsuri:
| Enzo2011 a răspuns:

Chimie-biologie,matematica-informatica,ar trebui sa alegi ce ti se potriveste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai la stiinte ale naturii dar faci mate fizica si chimie sau la mate info

| Andreea9829 a răspuns:

Ti-ar cam trebui engleza, dar in principiu poti sa studiezi la profilul arte

| negoalex a răspuns:

Uman si real -real daca esti bun la :mate, chimie, fizica si uman pentru romana

| dj2486 a răspuns:

Franceza stii?
daca nu, -real matematica-informatica intensiv
-stiinte sociale
-stiintele naturii.
fundita?