| anonim_4396 a întrebat:

Ce reguli de  eticheta exista cand ai invitati la cina?

4 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

O sa gasesti mai multe sfaturi aici: http://www.maniere.go.ro/masa.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singura chestie care o fac este sa le spun;-Rupeti toate etichetele si lasa-ti naturalul sa apara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de relatia dintre tine si musafiri: formala sau nu.
In principiu sa ii faci sa se simta bine, sa se simta musafiri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumpara-ti cartea "Codul bunelor maniere astazi "de Aurelia Marinescu, a aparut la edictura Humanitas. O sa inveti multe lucruri bune.
Sunt destule lucruri de care trebuie sa tii cont, nu numai la o cina cu prietenii ci in toate momentele vietii, "doar naturalul " e suficient in padure.