| middle654 a întrebat:

Ce romane sunt de citit pentru bac clasa a 12-a profil uman?

3 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

In general, o parte din romanele din clasa a X a sunt inscrise in programa de bac. Gen : Ion, Enigma Otiliei, Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi, Morometii. Apoi urmeaza Povestea lui Harap-Alb, poezii de Eminescu, comedii de I.L Caragiale, etc.

| maria6 a răspuns:

Ion, Enigma Otiliei, Morometii, Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi, Baltagul.

| JinLing a răspuns:

Ion
Enigma Otiliei