| VladDu a întrebat:

Ce s-a mai schimbat in invatamantul liceal? In timpul anului scolar auzeam ca se reduc orele de curs.

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Asa-i. Cei de la mate-info intensiv, aveam 7 ore/zi. Cei de la filologie si mate-info simplu, 6 si de 2x pe saptamana 7.
Hehehehe, pai discriminare, nu?
De anul asta, cu totii vom avea 6ore/zi. indiferent de profil.

6 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Am vazut pe Realitatea TV faptul ca de la anul s-ar putea reduce numarul de ore de curs din invatamant: maxim 22 de ore pentru invatamantul primar si maxim 30 de ore pentru invatamantul liceal.
O zi buna!
Daniel.

| csintalan a răspuns:

Incan nimic, doar se afla la faza de dezbatere.

| sorin a răspuns:

Profesori

| sorin a răspuns:

Profesori.

| dyav0litza a răspuns:

Ai vrea u

| Fowls a răspuns:

Da, eu in clasa a 9-a aveam 35 de ore pe saptamana adica 7 ore in fiecare zi. In a 10-a o sa am maxim 30 de ore pe saptamana. Altceva nu mai stiu. Sau ce ore se scot. ye.