| GermanDog4 a întrebat:

Ce s-ar fi intamplat daca explozia din Cernobal (Ucraina) nu s-ar fi intamplat in 1986, si ar fi explodat acum in 2018?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cu siguranta am fi fost mult mai bine informati decat la data respectiva si, probabil, efectele ar fi fost mai mici.

| Violleta2022 a răspuns:

Am fii stiut ca trebuie sa stam incasa timp de 3-4 sapatamani, cat norii radioactivi au fost pe deasupra Romaniei, ca sa evitam atatea probleme autoimune si cancerele, care au aparut dupa 25-30 de ani de la iradierea de la Cernobal.

| aumih16 a răspuns:

Acum exista tehnologie! atunci nu prea era tehnologie! insa daca aveau tehnologia asta atunci! nu se intampla absolut nimic! asa au distrus planeta! cu cernobalul lor!