| 4evergentleman2023 a întrebat:

Ce-s cu unele tipe de sunt asa de nesimțite și arogante, nemernice? Am fost azi sa îmi iau napolitane de la magazin și una părea sictirita când m-a văzut, parca ii era scârbă ca ma vede! Ce e în neregula cu unii oameni? O fi ca merg prea des la magazin? Totuși asta nu ii da dreptul sa aibă un comportament asa respingător sa fie sictirita! Eu a dreptul pe banii mei și de 3 ori pe zi sa fac cumpărături atâta timp cât sunt civilizat! Voi ce ia-ți spune sau v-ati vedea de treaba? Și una mai matura tot rade când ma vede vorbește exact cu tipa asta de mine și începe sa rada! De ce unii oameni sunt atât de nesimțiți, tâmpiți? Cu aia tânără m-am certat odată ca nu a vrut sa vina sa ma servească stăteam 5 minute acolo si ea era o partea cealaltă la mezeluri, m-a văzut putea sa vina sa ma servească statea la bsrfa cu colega ei! Unii oameni și-o cam cauta cu lumânarea așa de gunoaie sunt ca ei te provoacă ca ulterior tot ei sa pice victime și tu agresor, vinovat,asa oameni nu știu cum ii mai tine pământu asta tot mai mulți sunt de ăștia! Oameni maturi cu minte de copii, și maturii vad ca sunt prosti la caracter,abjecti! Sa fie ca zi de zi cumpăr cate ceva? Și deja le e lehamite? Dar e dreptul meu sa cumpăr de câte ori vreau eu!
Cum sa procedez ca și eu stau prost cu nervii de la jocurile de noroc, cam ma aprind repede nu suport oamenii nesimțiți cu figuri în program!

Răspuns Câştigător
| LaviniuA a răspuns:

Du-te si tu mai rar daca nu le suporti. Eu de exemplu merg sa-mi iau mancare de 3 ori pe luna. Unele alimente rezista luni de zile ca au conservanti.
Si pe aici mai apar unele vanzatoare mai ciudatele asa. Alea pe tura de noapte mai ales vorbesc tot felul de aiureli, il mai baga si pe Dz in discutie, mai fura si cativa lei acolo cand se poate laughing adica scaneaza un produs de doua ori cand e bonul mai lung ca nu se vede laughing
Extra pont: aprinde o lumanare la biserica sa se intelepteasca si baga un acatist happy

| 4evergentleman2023 explică (pentru LaviniuA):

Pentru ele aprind poate! Da pai noi înafara sa furam, sa judecam, bârfim, denigram radem de alții nu cred ca mai știm altceva. Arata răutate doamne ferește și Dumnezeu le da numai bine și noroc exact persoanelor de genu și cei buni sufera mereu sunt batjocoriți, asta da dreptate divina, Dumnezeu iubește gunoaiele altfel nu îmi explic.

38 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Cand oi lucra si tu pe minim pe economie, sa stai in picioare la toti oameni, sa le zambesti fortat, sa faci x lucruri pentru salariu ala mizer, si patronu sa iti mai dea te miri ce de facut, o sa intelegi.Nu, nu lucrez ca vanzator, doar ca am lucrat in domeniu si stiu ce inseamna!

| 4evergentleman2023 explică (pentru Liviu):

Nu e de asta una e chiar nesimțită și e femeie matura dar are un caracter mizerabil, trebuie sa evit coardele ca nu au respect.

| Liviu a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Crede-ma, nu e usor sa lucrezi la spatele tau cu sef, mai ales in comert. Stiu ce spun, cineva care lucreaza in comert poate sa iti spuna cat de obositor mental e. Cel mai greu lucru, e cu omul, intelegi?! Tu poate ai picat la zar, restul au enervato suparato etc, si tu ai picat la zar. Gandeste-te ce inseamna sa lucrezi 8 ore in, schimburi, si sa vina sa te frece unu si altul, ca vrea aia, ca nu vrea aialalta, ca sa razgandit etc.Si tu ai dreptate, nu trebuie sa fie scarboasa.Du-te in magazinele mari, mall-uri pe la mijlocu zilei, pana sa se schimbe tura, gen 11 - 12. Si uitete la oameni, sa vezi ce oboseala e pe ei, si parca-s zombii. Tu ai dreptate cu ce spui, insa incearca sa intelegi ca suntem oameni, cu banu tau, da, faci ce doresti, insa e dureros. Din cauza locurilor de munca, anumite persoane sunt obligate fortate sa se complaca intr-un mediu toxic.Un om nu poate da randament ridicat intr-un mediu toxic.

| 4evergentleman2023 explică (pentru Liviu):

Nu are legătură cu oboseala boss ci vu caracterul ei mizerabil, e o nesimțită ordinara dacă avea 20 de ani mai ziceam dar are peste 40. Probabil ca am mers prea des și sunt văzut aiurea în zona ca nu muncesc am atacuri de panica in public, merg la pacanele dar asta nu le da dreptul sa fie tâmpite, dacă îmi pun si eu mintea începe sa le ia dracu nu le convine ar merita ele ceva nu zic aici, sunt tâmpite la caracter nu e vorba de oboseala ca asta înțeleg ca am lucrat și eu puțin și e greu ce fac ele nu e greu eu caram toată ziua și eram și la casa câteodată.

| Liviu a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Vrei sa intri intru-un grup de anxietate pe wapp?! te pot invita happy

| 4evergentleman2023 explică (pentru Liviu):

Ai anxietate?

| Liviu a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Am avut atacuri de panica in copilarie si anxietate.Sunt admin pe un grup de wapp de anxietate, daca vrei iti pot da invitatie in privat.

| 4evergentleman2023 explică (pentru Liviu):

Mersi de invitație dar nu o sa îmi rezolv asa problema happy nici nu e ok dacă ai anxietare sa vb despre anxietate trebuie sa fi axat spre alte chestii nu sa o dezbați, cu un psiholog e altceva dar când vb de asa ceva nu mai ești în prezent ci trecut și viitor automat acolo te duce vb despre acest subiect. Ma bucur ca ai scăpat, unii nu au norocul asta nici cu tratament.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai hai sa vedem posibilele cauze.
In primul rand... Te speli? Te imbraci ok?
Cumperi macar de 3 lei?

| 4evergentleman2023 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ma îmbrac ok,cumpăr da! E proasta de caracter nu contează ce faci ce nu faci,i s-o pus la idioata pata pe mine! Nu ma suporta nu știu ce morții ei are cu mine, fac eforturi sa nu o scuip ca asta ar merita. Îmi cumpăr des napolitane, dar nu mereu, rade ca e proasta la caracter oamenii sunt jegoși bârfesc și denigrează pe la spate in fata nu au curaj sa spună. Ma spăl zilnic. Nu înțelegi ca unele handicapate râdeau si când aveam anxietatea high? Ma rupea anxietarea tremuram și lor li se părea amuzant! Nu îmi spun în fata asa ca nu pot face nimic ca ma ia garda, dar ar merita călcate în picioare! Toți care bârfesc la spate și denigrează ar merita asa ceva, când ești prea bun esti luat de prost! Si de voce cred ca râdea uneori ca era subțire da era de la anxietate și depresie, e vorba de răutate asa au caracterul, nu au trecut prin probleme serioase in viata și de aia sunt unii asa de prosti de bine ce le e.

| 4evergentleman2023 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am spart 6000 de lei la aparate în 3 ore nu de mult nu de bani e vorba. Asa suntem noi ca popor idioți si needucați, radem de oamenii diferiți, numai la noi vezi asa ceva

| 4evergentleman2023 explică (pentru 4evergentleman2023):

De la nervi nici corect nu mai sunt în stare sa scriu laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu avea nimic personal cu tine. Saracele vanzatoare lucreaza toata ziua pe un salariu de mizerie, trebuie sa suporte fitele sefilor, au probleme acasa, vin tot felul de oameni la magazin, care mai de care mai ciudati. E greu sa faci fata si sa fii cu zambetul pe buze. Incearca sa o intelegi si sa nu fi asa dur in exprimare

Răspuns utilizator avertizat
| 4evergentleman2023 explică (pentru Furnicuta000):

Răspuns mai inept ca asta nu am văzut ever! Ești tare tâmpită!

| Furnicuta000 a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Uite, asta e problema ta. Cum puii mei vrei sa se poarte cineva frumos cu tine daca tu emani ura si prostie prin toti porii? Daca as fi vanzatoare si te-as fi vazut as reactiona si eu exact la fel, ba chiar mai rau, te-as da afara din magazin. Orice magazin are dreptul sa-si selecteze clientii pentru ca angajatii sunt mai greu de gasit decat clientii. Mars

Răspuns utilizator avertizat
| anonim3248 a răspuns:

Ți se pare ție că au făcut alea așa de tine.

| 4evergentleman2023 explică (pentru anonim3248):

Nu mi se pare ca pe una o apuca rasul si are între 40-50 de ani are minte de găină, deja mi scârbă de ea parca îmi vine sa o iau la palme, dar nu rade în fata și cam e și bârfitoare, halal educație și e româncă nu țigancă cum sunt majoritatea angajate în zona. E prima femeie care imi vine sa o bat dar ma controlez, dar nu o vad bine, e nesimțită, cred ca nu e pompata bine naparca

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Prietene, și eu merg zilnic la magazin și nu pățesc de- asta. Ori ți s-a părut ori ai făcut tu ceva.
În orice caz, n-ar trebui să te gândești prea mult la faptul că s-a uitat vânzătoarea, chipurile, urât la tine.

| DeMicUnCălător a răspuns:

De când am joci lq păcatele.
AI depresie și anxietate? Sau de când ai depresie și anxietate, joci la păcanele?
Care dintre ele este cea corectă?

| 4evergentleman2023 explică (pentru DeMicUnCălător):

La păcanele joc de 3 ani, depresia o am de 17 ani, anxietatea o am de 6-9 ani, dar în ultimii 4 ani sa agravat catastrofal!
Depresia a apărut brusc cam pe la 15-16 ani de atunci viata mea nu a mai fost niciodată la fel. Deci eu nu am depresie de la păcanele dar pacanelele m au afectat emoțional serios și vad ca nu ma astâmpăr.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Cu ce te ocupi? Câte ore pe săptămână lucrezi și cate ore ești liber?

| Sekim a răspuns:

Si tu, un om cu siguranta superior lor intri pe TPU si faci circ. Apoi, tot ca un om superior si cu valoare in societate spui :,, Eu stau prost cu nervii de la jocurile de noroc ". Hmm, da. Cu siguranta ca lumea e plina de oameni prosti. Pe tine, spre deosebire de ceilalti oameni, te deranjeaza strainii care nu se comporta cum vrei tu, e amuzant. Daca veneai aici si te plangeai ca un om in care ai avut incredere ti a facut ceva te intelegeam, dar asa nah. Daca nu esti capabil sa ignori lucrurile rele in favoarea celor bune, care e scopul mai exact? Cum a spus baiatul mai sus, poate au si ele o zi rea, nu ai de unde sa stii exact. Daca doar sunt oameni de nimic, ignori ca si asa nu e ca si cum vanzatoarele iti dau de mancare si stau cu tine.

| 4evergentleman2023 explică (pentru Sekim):

Eu trec prin momente cumplite de la singurătate și depresie, nu mi se pare ok sa razi de un om care e pe punctul de a și pune capătul care trage din răsputeri sa facă o prostie permanenta! Eu în momentele astea trec prin clipe horror, de fapt de câțiva ani dar in ultima vreme simți rău nu mi se pare ok ca o jegoasa cu 10-12 clase sa rada de mine si sa ma vorbească la client, ca doar ma comport frumos peste tot unde merg. O femeie de **** asta e, nu vrei sa știi prin ce momente trec acum mai ales ca sunt dependent de jocuri de noroc și am pierdut ogramada de bani sa îți mai rada și o tâmpită de asta nu te simți ok, o iau de par și matur tot magazinul cu ea și asa nu mai am nimic de pierdut, nu știu ce morții ei are cu mine ca nu ar rezista nici 3 luni cu problemele mele. Le ignor dar multă vreme nu o sa pot mai ales ca ii merge cleanta prost și la clienți, un om inteligent cu bun simt nu rade de altul indiferent cum e.

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu știu ce să zic. Gândește-te și la vânzătoarele alea, că pe lângă tine au de a face cu încă vreo câteva zeci de oameni, poate cu o atitudine diferită față de a ta, ele având un salariu despre care nu poți spune că le motivează să fie mai bucuroase la muncă, dar au nevoie totuși de bani. Și eu pățesc să mi se arunce câte o privire din aia respingătoare sau să mi se vorbească cu un ton la fel de respingător, însă am început să înțeleg. Nu te condamn pe tine, dar ia și chestia asta în calcul. happy

| 4evergentleman2023 explică (pentru literallythesamebruh):

De când am depresie și anxietate, joc la păcanele ( dependenta) vad ca nu mai ma respecta unii deloc, însă nu știe cât sunt de al dracu cred ca dacă ma vad mai liniștit ma ia de fraier dar nu știe ce ii așteaptă, oamenii tăcuți sunt cei mai periculoși, eu sunt satul de oameni de ăștia care nu ma respecta chiar dacă sunt eu cum de la depresie izolat tot om sunt și eu sau au impresia ca am mulți bani și eu sunt ala arogant habar nu am dar deja ma enervează tipele alea poate le iau la 11 metri ca ma cam subestimează dar e la mine in zona asta e problema o blonda puțin mai matura ca o proasta lesinata tot rade când ma vede, rade cu colega mai tânără nu înțeleg ce găsesc asa amuzant ca habar nu au prin ce chinuri trec eu de la depresie și anxietate, probabil m au văzut cu bani si au impresia ca am o viata perfecta și ca nu lucrez dar foarte putini ar rezista cu luptele mele titanice, sau rad ca câteodată am vocea mai subțire nu știu de ce rade o tâmpită dar are o vârstă nu mai are 20 de ani sau 30 ar undeva la 45-50 de ani și rade ca o idioata nu știu ce vorbește cu colegele ei de rade de mine când ma vede ca eu ma comport adecvat i societate, sunt civilizat! Și-o cam cauta cu mine s-ar putea sa le persecut grav verbal, unii maturi sunt mai idioți decât copiii de grădiniță au un comportament de îți vine să îți faci nevoile pe ei.Eu trec prin momente groaznice si unii handicapați rad dar ce nu știu sunt scârbit de unii oameni, ăștia te provoacă și tot ăștia te scot vinovat, ființe abjecte ne le pot numi altfel. Am ajuns la concluzia ca romanii situații sunt idioți, se râdea si când aveam anxietate horror și tremuram pe strada, eu nu știu cum de ne mai suporta Dumnezeu asa de rai suntem

| vlllaaddd a răspuns:

Man, lasa pacanelele ca nu iti fac bine, mai bine vizioneaza un film sau asculta muzica la maxim, si cand te mai barfesc si nu te baga in seama te duci si le zici

Imi luați comanda sau stati de vorba? dar pe un ton agresiv, si după ce iti da ce vrei incearca sa le iei tot asa agresiv si cand pleci injura incet cat sa te auda si tranteste usawinking asa faci dreptate bro, pai cine se crede slabanoaga aia sa rada de tine si sa te barfeasca

| 4evergentleman2023 explică (pentru vlllaaddd):

Nu știu ca eu eram un tip dat dracu pana sa nu mi se agraveze depresia și anxietarea, respectat, ogramada de fete se baga cu mine în seama necunoscute pe strada totul îmi mergea bine, aveam bani mulți, după ce sa agravat depresia și axietatea uite cu ce am de a face, mi-a pătat imaginea anxietatea sociala ca tremuram când ieșeam și păream speriat, crispat, agitat, eram făcut pilaf, și de atunci lumea nu mai ma respecta ma crede un fătălău dar nu știe ca eu pot baga și 5 oameni în spital sunt eu cuminte si educat dar nu mai tine mult

| vlllaaddd a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Urmeaza sfatul meu bro, si o sa vezi cum o sa te respecte toti iar

| vlllaaddd a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Si de exemplu daca napolitanele costa 6 lei si tu ai fix 6 lei in mana arunca-i banii in fata

| Drake21 a răspuns:

Eu ma duceam si cumparam doar o boaba de strugure

| Smmo a răspuns:

Inteleg ca stai prost cu nervii, dar daca faci misto, te iei la bataie cu ele sau le faci scandal nu o sa iti fie mai bine. Vezi-ti de treaba si ignora-le. Sunt sigura ca ii barfesc si pe alti clienti. Dupa cum spui, te duci prea des acolo. O data la cateva zile e destul, mai ales daca te privesc asa. Du-te si pe la alte magazine.