| jade_7951 a întrebat:

Ce sa aleg: Facultatea de moase si asistente medicale din Bucuresti sau o scoala de educatie si formare profesionala pentru asistente medicale din Elvetia?
Avantajele scolii din Elvetia ar fi ca as avea un loc de munca asigurat si sunt platita de la inceputul cursului precum un angajat.

Credeti ca mai am nevoie de facultate?

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Daca vrei sa ai avantaje de pe urma facultatii, nu mai sta in tara, du-te unde vezi cu ochii.Fie ELvetia sau SUA, ai un viitor mai bun.In Romania medicina e la pamant si daca vrei sa faci asta si iti place, alege ceva din afara.

3 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Eu zic sa alegi scoala de educatie si formare profesionala pentru asistente medicale din Elvetia.happy

| campanario a răspuns:

Buna.Categoric Elvetia, si eu vreau studiez in strainatate, si sunt multumita de decizie.happy La noi in tara, cum zicea cineva, sistemul medical e la pamant.Succes in ceea ce vrei sa faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa alegi scola din Elvetia