| sasha a întrebat:

Ce schimbari aduc mijloacele de informare in viata oamenilor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mijloace de informare (tv, net, ziare, reviste...)
Un om informat e un om puternic. - RightWords.
Informatia face parte din meniul zilei, se pare ca fara ea, nu prea ne-am putea descurca.

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Se spune ca un om neinformat este o nulitate, pe cand un om informat e un om puternic. Mijloacele de informare aduc schimbari majore in viata oamenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MAJORE! Pot manipula, pot forma opinii, pot spala creierul sau... optimist vorbind, pot duce la progres.

| buburuzzz a răspuns:

Li se largeste orizontul de cunoastere