| emilia316 a întrebat:

Ce se face la materia de logica si argumentare si ce caiet iti trebuie?
ce este educatia vizuala?

3 răspunsuri:
| Domyno a răspuns:

Educatia vizuala, e un fel de desen, pentru mine era matematica laughing (asta faceam ca ma plictiseam )
Iar logica e o materie super interesanta! Iit trebuie un caiet Dictando (poate fi si mic)! Mie sincer mi-a placut, nu iti dau mai multe detalii pentru ca vreau sa aflii chiar tu despre ce e vorba! Doar atat iti spun ca e usoara si super misto!big grin

| Hassel a răspuns:

Educatia vizuala e desenul, iar logica si argumentarea e cam nasoala, fiindca are formule si e foarte mult de retinut...plus ca cei de la stiinte sociale(adica si eu:-s)-desi la inceput e interesanta, dupa aia o sa iti predea niste hieroglife cu tipuri de propozitii care nu au nicio treaba cu logica...eu personal astept psihologia, fiindca logica m-a dezamagit(poate si fiindca profa ne pune sa facem toate ex din carte si culegere, si sa scriem si enuntul, parca am fi in clasa a3-a x( )

| cristiannn_8836 a răspuns:

Logica este o materie, aparent banala, dar care aduce beneficii multe pe plan al gandirii tale si al perceptiei realitatiwinking(materia mea preferata)!