| aaa10 a întrebat:

Ce se întâmpla dacă nu intri in BAC? Inseamna ca nu mai poți sa dai bacul deloc adică rămâi fără bacalaureatul luat?

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Dacă semestrul al II-lea se termină cu o corijența sau 2, dai în vara pentru a trece clasa, iar daca nu iei în vară, repetent. Dacă nu te înscrii în BAC deși ai terminat anul scolar cu bine, îl mai poți da oricând, dar nu știu sigur dacă va fi fără plată.

| DavidAndrei28 a răspuns:

In cazut in care nu intri in BAC fiind coringent la 1-2 materii, mi se pare ca dai pe vara si daca treci poti da bacul.