| Anonim172117 a întrebat:

Buna ziua, care sunt șansele sa iei bacul la romană fără subiectul 3? Adică știu ca poți sa iei 7 dar asta dacă faci absolut totul perfect. Ați auzit de cineva care nu a scris nimic la subiectul 3 și totuși a luat peste 5 sau chiar peste 6?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La un nenorocit de eseu, e chiar prostie curată să nu ÎNCERCI măcar să scrii ceva

| Wr3nch a răspuns:

Nu pentru c toata lumea scrie ceva la 3 chiar daca bate campii. Nu o baga pe aia cu intra calul in padure tagadam si tot ai sanse sa primesi macar juma de punct.

| Frank51 a răspuns:

Nu este vorba de șanse ci de pregătire. Nu este joc de noroc, ci mai degrabă un fel de poker pe înșelate, ști deja forma în care îți pică.

| UserRo10 a răspuns:

Si daca scrii o introducere cu opera sau incadrarea in curent si doua trei cuvinte despre titlu tot iei ceva punctaj. Daca pica romand faci un rezumat scurt cu o mica caracterizare de personaj si tot primesti cate ceva

| morfeo a răspuns:

Si daca nu stii nici la subiectul 2 si gresesti subiectul 1, ai picat bacul?

| gabriel2004o a răspuns:

Nu te baza în special pe subiectul 1 și 2 ca poți sa uiți chiar și o virgula și peste noapte te trezești în autobuz spre Spania
Încearcă sa bagi vrăjeli...cat sa scoți juma de punct