| Cristian226 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă nu mergi la practica de specialitate din anul 1 la Facultatea de Inginerie? Nu neapărat ca nu vrei dar din alte motive. Ramai cu restanta ca la celelalte materii sau repeți anul?

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

La practica iei nota.
Nu tu nota, pupic restanță.

| Cristian226 explică (pentru Catrice):

Pai asta întreb. Ramai cu restanta dar nu trebuie sa repeti anul doar pentru ca nu ai făcut practica nu?

| Catrice a răspuns (pentru Cristian226):

Restanțele se dau pana termini facultatea.
Ma rog, repeți anul dacă ai mai multe restanțe.

| Cristian226 explică (pentru Catrice):

Asta știu. Dar dacă de exemplu nu am făcut practica și la celelalte discipline sunt ok trec în anul 2? Nu trebuie sa repet anul ca asa am auzit de la unii dar cred ca se refereau la anii mai mari.

| Catrice a răspuns (pentru Cristian226):

Pai asta înseamnă restante la toate materiile și bye-bye an.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca nu faci practica, ea avand caracter obligatoriu, o sa ai restanta ca la orice alta materie. In cazuri extreme, sigur se poate rezolva facand altceva dar asta doar daca doreste profesorul.

| WhiteLife a răspuns:

Vei avea restanta la materia respectiva, insa daca ai numarul suficient de credite poti trece in anul urmator fara probleme.