| Ciprian_Păscălin_1979 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă sunt în clasa a 12 și nu întru la orele online?
Cum ma afectează absentele online?

Răspuns Câştigător
| vmalex21 a răspuns:

In principiu nu cred ca se vor complica sa nu iti incheie situatia mai ales ca esti in an terminal de liceu.Cauta si tu un motiv întemeiat precum faptul că nu iti functioneaza internetul sau tableta/laptopul, anunță diriginta si cam asta e.

4 răspunsuri:
| Anonim5084689 a răspuns:

O sa ramai repetent onlinelaughing)

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu rămâi corigent (fiindcă așa e legea) însă ai grijă că poți rămâne cu situatia neincheiată (adică, fără note), ceea ce e in dezavantajul tău. Pe temele online, poți primi, de asemenea, note. Încearcă să fii prezent, ca să salvezi cumva situația.
Din 2 iunie se începe pregătirea pentru examenele de bacalaureat, la liceul tău. Ai de gând să le ratezi și pe acestea? Unde ți-e ambiția?

| Violleta2022 a răspuns:

Da 10 absente se scade nota la purtare, sau poti ramane cu situatia scolara neincheiata din cauza absentelor.
Vrei sa nu mai intrii in BAC?

| Ciprian_Păscălin_1979 explică (pentru floresdemayo):

Pai unele profesoare sunt mai enervante online decât la școală
Nu e problema de note am destule la toate materiile și sunt in situație de promovare. Cat despre orele la școală nu vreau sa le ratez.