| anonim_4396 a întrebat:

Ce se invata la Facultatea de Management Turistic si Comercial Dimitrie Cantemir din Bucuresti? Adica in mare parte...imi puteti explica va rog?

eu sunt la liceu.

Si ce materii ar trebui cel mai bine stiute pentru aceasta facultate? pe ce materii se bazeaza mai mult?

cum e acolo? va rog sa raspundeti doar cei care ati fost sau sunteti la aceasta facultate. cat mai multe detalii si pareri.

multumesc!`

Răspuns Câştigător
| simina a răspuns:

Am terminat facultatea asta de ceva ani dar o sa-ti spun ce am studiat.Cam tot ce tine de turism si comert plus altele complet inutile.Deci franceza,engleza, drept comerial, transporturi interne si internationale,contabilitate, matematica, turism,economie politica, management si marketing(al serviciilor si al calitatii, international)economia turismului si comerciala si multe altele.La vremea aceea facultatea era la inceput si destul de haotica dar dupa ce am terminat eu aveau si camine pentru studenti si alte facilitati.A fost o facultate grea pentru ca erau cursurile tinute de profesori de la ASE foarte drastici, examenul de licenta dificil dar au fost cei mai frumosi ani din viata mea.Succes!