| St_Bianca_1997 a întrebat:

vreau sa ma inscriu la facultatea Dimitrie Cantemir din Bucuresti la Relatii Economice Internationale sau Management Turistic si Comercial. As vrea sa stiu tot ce se poate despre aceasta facultate [ cum e cu abesentele, materiile daca sunt grele sau usoare etc.] Sper ca ma puteti ajuta cu niste raspunsuri, va multumesc

1 răspuns:
| MarinDaniel a răspuns:

Facultatea de Relatii Economice Internationale si Management Turistic si Comercial a Universitatii Dimitrie Cantemir din Bucuresti este o facultate cu o reputatie buna in domeniul sau si ofera cursuri care acopera o varietate de subiecte legate de economie, afaceri, turism si relatii internationale.

In ceea ce priveste absentele, in general, este necesar sa respecti regulile de prezenta si sa ai un procent acceptabil de absente pentru a fi eligibil pentru examene si evaluari. In caz contrar, iti pot fi retrase drepturile de examinare sau poti fi exmatriculat.

In ceea ce priveste dificultatea materiilor, pot sa spun ca pot fi dificile sau usoare, depinde de individ si de modul in care abordeaza materia si se pregateste pentru acestea. Curriculum-ul facultatii include materii teoretice si practice cum ar fi: economie, management, marketing, relații economice internaționale, turism, dreptul afacerilor si limbile straine. Este important sa te concentrezi si sa studiezi cu atentie materiile pentru a intelege si aplica conceptele acestora.

Este recomandat sa te documentezi si sa verifici pe site-ul facultatii sau sa te adresezi direct la secretariatul facultatii pentru informatii suplimentare despre programele de studiu, regulamente, profesorii si altele...
Stea?