| JstGeorge a întrebat:

Ce semnifica proverbul "Nu mor caii cand vor cainii."?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că eu tot o să reușesc să fac ceea ce mi-am propus, indiferent cât de tare se oftică cele urâte, proaste și invidioase.

4 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Http://www.citatepedia.ro/comentarii.php?id=19517

Comentariul lui Daniel Stanciu

| luliluli a răspuns:

Chiar in situatia in care un om de calitate depinde la un moment dat de un om de nimic, care il injoseste, omul de calitate isi pastreaza principiile si "supravietuieste". Este o zicala echivalenta cumva cu zicala "ce nu te omoara te intareste"

| HiperSoul a răspuns:

Inseamna ca nu dupa vointa celor care ne urasc se desfasoara lucrurile. Este o replica taioasa care se da celui care ne uraste( ne vrea raul). P.S. e din dictionar, fii sigur ca e corect.

| Mircea_Nastasiu_1938 a răspuns:

Intenția unei entități simple sau de grup de a face rău unei alte entități simple sau de grup, nu poate fi pusă în valoare din cauza raportului de forțe invers proporționale răului dorit.