| phoenix2001 a întrebat:

Ce sensuri ale cuvantului,, iarba,, stiti?

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

1. Nume generic dat plantelor erbacee, anuale sau perene, cu părțile aeriene verzi, subțiri și mlădioase, folosite pentru hrana animalelor.
2. Buruieni de tot felul
3. Pajiște
4. Praf de pușcă
5. Marijuana

Sursa: http://dexonline.ro/definitie/iarb%C4%83

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Iarba care creste pe jos (iarba verde) si iarba ca drog (marijuana)

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Completezi cuvantul iarba in casuta respectiva, vad ca nu intra direct cu link-ul.

| eu4you a răspuns:

"iarba" care creste pe jos,"iarba" de fumat, si se mai foloseste si in unele denumiri de medicamente (iarba de grau).