| Mihhhhhhai a întrebat:

Ce sfaturi îmi puteți da pentru probele de la liceu la profilul învațător educator? Dar la bilingv engleza? Și la ambele trebuie sa pun documentele într-o singura tripla sau sa le pun într-un dosar (știu ca pare banal dar sunt derutat)?

1 răspuns:
| LisaJulie a răspuns:

La engleza trebuie sa recapitulezi bine noțiunile de gramatica și vocabular! Cel mai bine folosești un dosar cu tot ce îți trebuie! Acum depinde și la ce liceu vrei sa dai și în ce oraș! Dacă e vorba de București sau Cluj acolo liceele au admitere destul de serioasă!