| Sorina024 a întrebat:

Ce site-uri de tradus stiti? Ceva bun si care traduce bine nu translate.

Răspuns Câştigător
| Samariteanul a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Mai salvat.Ti-as da funda daca as putea. Sper sa traduca si bine site-ul

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Translate (en) = traduce (ro)

| Violleta2022 a răspuns:

Foloseste dictionarul!

| SonicAndrei a răspuns:

Cel mai bun site de traducere oferit gratuit publicului (din câte ştiu eu) este Google Translate.

| xRaduC a răspuns:

Google Translate este bun... Doar daca stii sa-l folosesti cum trebuie.
Nu dai translate direct din Romana in Franceza sau invers. Trebuie sa le convertesti mai intai in Engleza si apoi in limba dorita, asta daca vrei o acuratete mai mare a traducerii, desigur...

Un exemplu de o traducere mai eficienta suna cam asa: Romana -> Engleza -> Franceza sau Franceza -> Engleza -> Romana.

De ce? Simplu. Engleza este limba cea mai vorbita, gasesti mai multe articole in engleza decat in orice alta limba si e si o limba foarte usoara.

Apropo, specifica numele site-ului, nu prescurtarea lui: translate.google.ro, nu doar translate! tongue