| LenaleMinato a întrebat:

Ce siteuri stiti de unde sa invat japoneza? Funda big grin

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Datorita impactului animeurilor, multi oameni vor sa o invete, si sunt multe carti si siteuri pentru asta. Poti pe www.avaxhome.com, iti cauti carti si audiobooks cu "invata japoneza singur". Multa bafta, dar vezi ce nu e usor.

| dyanagabryela a răspuns:

Poti incepe cu ajutorul sportului pentru. a invata cateva cuvinte:scrie pe google "karate", "judo" sau alte spotruri de astea si cauta la dictionar de cuvinte(gasesti acolo si unele parti ale corpului: cum se zice la pumn, picior, talpa s.a.) sau uita-te la filme in japoneza, intr-un an, doi, daca te straduiesti, poti invata cateva replici folositoare(eu ma uit la cele coreene de pe tvr 1 si de acolo mai stiu cateva cuvinte in coreana). Succes!

| Resource a răspuns:

Http://alumina-project.talk-forums.com/t27-mic-dictionar-japonez
Este foarte eficient ^^ Inveti foarte multe cuvinte in scurt timp :) Si propozitii ^^ Iti spune exact cum se citeste si cum se pronunta, de aceea inveti mai repede ^^

| LenaleMinato explică:

Mersi all happy

| SteauaRoma2 a răspuns:

O vei invata in 40 de zile cu pret ff mic: http://www.librarie.net/......enobu-Aiba