| anonim_4396 a întrebat:

Ce stare sufleteasca exprima cuvintele: de cantec goi, plang codrii, dragoste sihastra.

Răspuns Câştigător
| christian a răspuns:

Suflet pustiu...singuratare

15 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ce-mi place cand isi fac copiii tema cu noi. Ma simt mother-like.

Bula
| Bula a răspuns:

Deceptie.
Este senzatia care o am cand vad tinerii de azi (viitorul de maine), care nu-s in stare sa-si rezolve singuri temele... crying

eileen
| eileen a răspuns:

Vai, si tu? sau tot tu esti laughing) mai copile, pe noi nu ne-a ajutat nimeni sa ne facem temele, le-am facut asa cu sarg (cauta pe dexoline.ro ce inseamna) si uite ca am ajuns mari si destepti. Pune mana pe cartea aia si citeste bine teoria si poezia respectiva apoi pune cap la cap, ce e asa greu? Vai, se va mai naste oare vreun geniu in generatia asta?

| RamonaMn a răspuns:

Suflet gol, deznadejde... Sper sa iei un 10 laughing

| elinea a răspuns:

Tristete, deznadejde, singuratate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"SCRISOARE CATRE LICEENI" de TUDOR CHIRILA, am citit-o zilele astea, mai frate si cata dreptate avea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plang codri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cantec goi-tristete
plang codrii-suparare
dragoste sihastra-singuratatea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce stare exprima cuvintele de cantec goi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru mine aceste cuvinte ma duc cu gandul la tristete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si tu fata aia de jos cum te-o chema ce te bagi daca nu stim asta e nu te baga tu in mintea noastra daca nu stim asta e

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca soarta a vrut asa,
Tu sa ramai cu altu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De jale

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceste cuvinte exprima o stare dificila de dragoste.