| Isabella009 a întrebat:

Ce studiaza cultura civica?

Răspuns Câştigător
| Lorely a răspuns:

Cultura civica se ocupa de formarea tanarului atat in calitate de cetatean al statului din care face parte, cat si in calitatea sa de fiinta unica si demna. Ea studiaza regulile fundamentale ale vietii in societate, independenta, responsabilitatea, drepturile omului etc.

| GulubuntzBudulush a răspuns (pentru Lorely):

E pentru copii nu tineri, bă!

| 8SlimShady a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

E surprinzator cata prostie ai putut arata prin raspunsul asta

4 răspunsuri:
| Owakey a răspuns:

Bună!

Cultura civică studiază Cultură civică.

Baftă!

| Nicolae_Caracostea_1999 a răspuns:

Cultura civica se ocupa de formarea tanarului atat in calitate de cetatean al statului din care face parte, cat si in calitatea sa de fiinta unica si demna. Ea studiaza regulile fundamentale ale vietii in societate, independenta, responsabilitatea, drepturile omului etc.