| UNcopac a întrebat:

Ce subiect credeti ca va pica luni la examenul de bacalaureat la limba romana proba scrisa?

4 răspunsuri:
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Fiecare isi da cu parerea... spune sa cada ce a invatat el mai bine sua de ce se teme cel mai mult. Eu una sunt optimista. Speer sa pice (si cred) ori un text narativ la alegere dintre anumiti autori canonici, sau poezi dar tot la alegere. Nu teorie. Si nu cred ca se va impune un anume autor. Daca s-ar impune Postmodernismul ar fi cea mai mare porcarie...cu G. Calinescu si poeziile lui tampite.

| Shatteredx a răspuns:

Romanul Experientei sau poate un Iona, sa pice toti

| JH a răspuns:

Ori Caragiale, ori "Ultima noapte..." a lu Petrescu

| anamik a răspuns:

Luceafarul sau morometiihappy