| anonim_4396 a întrebat:

Ce sunt structurile specifice descrierii? as vrea si cateva exemple daca se poate {funda}
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| XxBloodShotEyexX a răspuns:

Structurile specifice descrierii sunt perechile substantiv-adjectiv (ex: "murmurul fantanei") sau substantiv-verb (ex: "batranii povesteau")

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu ai vrea cumva sa mergem si la examen in locul tau? Nu noi mergem maine la examen si suntem bata ca am dormit un an intreg in banca la scoala! Hai pune osul la bataie ca lumea si nu ne mai stresa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pari premiantă. Dacă te uitai în manualul de română după asta, premiantă rămâneai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Jelli m-am uitat, dar n-am gasit nimic despre structurile specifice descrierii(ii lipsesc cateva pagini manualului)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te-am jignit draguta! Daca tu consideri ca doar prin faptul ca te-am facut bata te-am jignit, atunci fie, tare sensibila lumea mai e azi!

| Baiatuldintufe a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate...a incercat si saracul om sa puna o intrebare despre care si eu incerc acum sa gasesc raspunsul si ii sar in cap toti frustratii ca tine care nu au ce face cu timpul lor. TPU nu e pana la urma un site de intrebari?