| Chrys18 a întrebat:

Buna fetelor am cateva kg in plus si as vrea sa le dau jos va rog ajutati-ma dati-mi si mie exemple de diete ca sa ma ajute sa slabesc si sa nu pun inapoi poate chiar incercate de voi nu luate de pe net vreau cv sigur care stii ca da rezultate. multumesc anticipat tuturor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GiveMeYourPussy a răspuns:

Sunt baiat scuze ca ma bag dar nah.zic si eu happy dietele nu sunt totdeauna o solutie ca tot mananci si se pune pe tine.cea mai buna solutie e sa faci putina miscare.ia o prietena si dati fuga prin parc cam 30 de min happy si poti manca orice doresti happy ca vei elimina caloriile cand vei alerga happy scuza-ma inca odata pentru ca m-am bagat happy sper totusi ca ti-am fost de ajutor.bye bye

| sara_8272 a răspuns:

Eu am incercat o dieta pe baza de proteine.2 zile pe saptamana la alegere am mancat doar albus de ou(nu conteaza cantitatea) si apa.Am tinut 2 luni dieta( in restul zilelor am mancat normal plus dulciuri, paine... orice) si am slabit 5 kg.Au trecut 5 ani si am ramas la aceeasi greutate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va fi nevoie de o dieta,ci doar de o alimentatie sanatoasa si echilibrata(pe care o poti mentine si dupa obtinerea rezultatelor dorite)si un program regulat de exercitii fizice.
Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte, alune, migdale sau fistic.De asemenea, nu trebuie sa elimini complet painea din alimentatie(are si ea rostul ei), ci doar sa o consumi in cantitati corespunzatoare.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare pe zi,cu viteza medie,te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos. Dupa obtinerea rezultatelor dorite, poti alerga 20-30 de minute doar de 2 ori pe saptamana, pentru mentinere.Succes.

| αnny a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa renunti la mancare. Va trebui sa-ti alegi un meniu exact si totul va decurge bine! Meniul ti-l vei alege in functie de preferinte. De exemplu intr-o zi mananci peste, intr-una pui, intr-una legume, intr-una fructe, apoi produse lactate. Nu va mai trebui sa mananci dulciuri! Succes! Sper ca te-am ajutat! Primesc funda?

| VrajitoareaIntunecata a răspuns:

Cate kilograme vrei sa dai jos? Ce inaltime ai? Pai, cel mai bine este sa mananci sanatos, si sa faci multa miscare...Schimba mancarea zilnic.Dar nu te baza numai pe salate... Dimineata, inainte de micul dejun fa cateva exercitii usoare, ca se te inviorezi; gandeste pozitiv; fii increzatoare.Succes!