| anonim_4396 a întrebat:

Ce suprafata are Rusia?

7 răspunsuri:
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Nu ti-era mai simplu sa dai search pe Google? Ai o multitudine de informatii. OK?

| Wtf9000 a răspuns:

Rusia (rusă Росси́я / Rosíia), sau Federaţia Rusă (Росси́йская Федера́ция / Rosíiskaia Federáţiia), este o ţară care se întinde pe un teritoriu vast în Europa şi Asia. Cu o suprafaţă de 17.075.200 km², Rusia este cea mai întinsă ţară din lume, aproape de două ori mai mare decât teritoriul celei de-a doua ţări ca întindere, Canada. În ciuda întinderii sale, Rusia este doar a opta ţară din punct de vedere al numărului de locuitori.

| gabrielutzu a răspuns:

Mai mare decat SUA.happy

| Princessee a răspuns:

17.075.200 km

| cisse a răspuns:

17.1 mil km patrati...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

17. 000. 000km2

| s0nya a răspuns:

E cea mai mare (de suprafata) tara din lume.