HepHap
| HepHap a întrebat:

Ce tara e mare cat un continent?

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Australia?

21 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Fara sa gugalesc, as zice ca Australia. Dar o sa gugalesc sa ma conving.

| Razvan a răspuns:

Rusiahee heeUriasul cu picioare de luthee hee

| RamonaMn a răspuns:

Cred ca Australia sau Federatia Rusa thinking

| alecs871 a răspuns:

De Antarctica ati auzit?

| alecs871 a răspuns:

Ca suprafata Rusia este cea mai mare, are un pic peste 17 milioane de km patrati.

| alecs871 a răspuns:

HepHap, ne mai fierbi mult, zi care e raspunsul ca eu nu mai pot sa dorm noaptea de nerabdare, chiar as vrea sa stiu la ce te refereai cand ne-ai pus sa spunem ce tara e mare cat un continent thinking

| Brigitta a răspuns:

Australia happy

| Brigitta a răspuns:

Poate am inteles eu gresit, intrebarea este ``ce tara e mare cat un continent`` adica ce tara ocupa un continent... nu? Daca se referea la cea mai intinsa tara sau cea mai populata tara presupun ca se formula asa intrebarea...

| narcis13 a răspuns:

Cele mai intinse tari sunt Rusia, Canada, Brazilia, China, Australia, SUA, India.

| narcis13 a răspuns:

Draga "Sensei.Bro...", multumesc ca m-ai informat, dar nu era nevoie.Adica statul federal(cum e SUA, cum e si Brazilia, Canada, Rusia si Australia)nu se pune la socoteala? Consulta te rog un manual de geografie happy. Mai multe state mai mici, numite state "federate" formeaza unul mai mare numit stat "federal". Nu cred ca cineva se prezinta intr-o tara straina ca fiind "texan" iar nu american, ori ca fiind din Quebec si nu canadian. Apropo, sunt si state mai mici ca Romania organizate ca o federatie:ai auzit de Elvetia, tara cantoanelor?

| AnaisC a răspuns:

Rusia, mai mare ca Australia

| alexandra_3253 a răspuns:

Eu zic ca Rusia... dar o sa ma informez ...sa stiu sigurbig grin

Răspuns utilizator avertizat
| demonel a răspuns:

Australia

| Eron a răspuns:

Singura tara care este si continent este Australia, dar cred ca Rusia este tara mare cat un continent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai din ce-mi amintesc eu, China, India, Brazilia si Rusia ocupa suprafete imense. S-ar putea totusi Australia, desi teritoriul e impartit. Pff, nu stiu sigur si na... o sa ma informez si eu de pe net, dar n-o sa mai raspund, ca sa nu spui c-am trisat tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aterizai tarziu la intrebarea asta...Gigelia cred ca e raspunsul. Dai fundoaca la Bent?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Narcis13, SUA e o federatie, Statele Unite ale Americii, sint mai multe state. Cam ce ar tinde sa devina su Uniunea Europeana, desi n-a reusit mare lucru in privinta asta, se poate lauda doar cu o moneda unica (si aia, doar in parte unica). A incercat si o constitutie unica, dar... mai e de lucruhee hee Deci, SUA nu intra in socoteala tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah si ma tem ca nici Australia nu poate intra in socoteala laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusia

| luckiano1 a răspuns:

Rusia