| letmego a întrebat:

Ce tari s-au impotrivit intrarii Romaniei in spatiul Schengen? De ce? funda...

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Vezi
http://www.scribd.com/......on-Savescu

1) Și gândește-te la corupția, din România de azi.
2) La faptul că au dat cetățenia română, tuturor hoților din ex Moldova sovietică.
3) La ce fură și ce porcării fac Țiganii din România.
4) La toți infractorii români, care au făcut Tâmpenii prin toată Europa.
5) La faptul că România nu mai are economie, și nu le trebuie f mulți români prin țările lor.

| MMihai a răspuns:

De fapt trebuie să iei o foaie de hârtie și să scrii la ce ne trebuie / ne folosește, să aderăm la spatiul Schengen.
Și pe altă foaie, ce pierdem prin aderarea la spatiul Schengen.
După asta să te gândești dacă chiar ne trebuie să intrăm în spatiul Schengen.

| MMihai a răspuns:

1) Există la granițe un sistem de scanare al containerelor, se dă o mită vameșului și " nu funcționează sistemul ". Cu asta se ocupă vameșii români. Cu ce se ocupă Țiganii cetățeni români se știe.
Auzi la televizor că în România se fură anvelopele „de iarnă ", de pe mașini?
Ai auzit ce se mai fură în România, de la componente de cale ferată, la capace de canal și la totul?
2) Dacă mergi în Bulgaria cu o mașină foarte scumpă, cam rămâi fără ea și din parcări cu plată.
Miliția Bulgară nici nu știe cum se evaporă acele autoturisme
scumpe.
3) Foarte puțini știu ce legătură reală este, între flota comercială a ex - RSR și " evaporarea ei" și Traian Băsescu, dar oricine știe de " Casa din Mihăileanu " & „ și de vânzările anterioare",,, de vânzarea către Alro Slatina a energiei electrice, la un preț mic" și despre altele.
Informațiile astea despre Băsescu & co, le cunosc și cei din restul Europei.

4) Dacă tu ai fii un om oarecare, din spatiul Schengen, și ai știi tot ce Ți-am scris eu, că pe astea le știu și ei, ai accepta ca să între Bulgarii și Românii în spațiul Schengen?
5) Teoretic se mai găsește, câte vreun stat, care să se opună, dar practic, nu vrea nimeni români și bulgari, in spatiul Schengen, că nimeni nu vrea hoți, cerșetori, prostituate și nemernici.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

De ce? Really? Ca e... Romanaia!

| baal24 a răspuns:

Finlanda si Olanda, formal, dar cred ca lista celor care nu doresc Romania si Bulgaria in Schengen e mult mai mare. Poti sa-i invinuiesti?

http://www.eubusiness.com/news-eu/immigration-travel.cd1

| saidkique a răspuns:

Nu s-a impotrivit nicio tara! Asta e dat prostimii! E un interes, sigur e ceva conspirativ la mijloc. "The world is run by Illuminati".

| letmego explică:

Am inteles ca au fost doua tari care s-au impotrivit, insa nu imi amintesc exact care si de ce...(una dintre ele parca era Finlanda, dar nu sunt sigura.Asa cum a spus si Mihaidavidoglu1954, unul dintre motive cred ca il constituie tiganii, sau romanii care s=au ocupat cu orice altceva, nu munca).