| Robu_Cosmin_1992 a întrebat:

Ce teme imi propuneti pentru 3-4 referate la matematica? Sunt in clasa a 8a.

Nu doresc raspunsuri cu Teorema lui Thales, Pitagora sau legatura dintre mate si fizica.

Multumesc

1 răspuns:
| Antimanele104 a răspuns:

Calcul matriceal suna bine? Este putin cam peste ceea ce faci tu in clasa a 8-a, eu am studiat asta in clasa a 11-a, la liceu mate-info intensiv, pe modulul M1.Totusi,daca ti-a fost oarecum utila sugestia, nu uita sa ii spui profesorului ca ideea ti-a venit de la un antimanelist. big grin