| R3Y a întrebat:

Ce trebuie sa ai ca sa poti intra la liceul militar? (rog seriozitate). ma refer ce studii

Răspuns Câştigător
| Epurean a răspuns:

Dupa cate stiu trebuie sa termini 8 clase si sa iei si Testele Nationale sau cum se cheama acum examenul de sfarsit, sa ai media buna la purtare. Cel mai bine e sa citesti aici http://www.colmil_sm.forter.ro/admitere.php

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Trebuie doar ca media ta generala sa fie peste 8 (nu cu mult peste 8, e bine un 8, 20 sau asa ceva).

| pink10 a răspuns:

In primul rand trebuie sa treci de proba sportiva, care nu este una deloc usoara...happy

| alex_5091 a răspuns:

Media 7 generala, si o sa dai acolo 2 examene...+ ca trebuie sa ai foarte bune abilitati sportive.

| nickolleeee a răspuns:

Cunosk pe cineva care a picat la proba sportiva desi media era de 9 20...ai grija