| AndreiMihai564 a întrebat:

Ce trebuie să învăț pentrh simularea la Limba si Literatura Română de clasa a-8-a?

Dau Fundă! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca de obicei simularea este mult mai grea ca si examenul, si daca diriga/dirigul va zice ca "Comparat cu simularea, la examen veti lua cu 3 puncte mai putin", este de fapt invers, vei lua cu 3 puncte mai mult.

| AndreiMihai564 explică (pentru anonim_4396):

Mulțmesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiMihai564):

Np,totusi nu te lua chiar 100% dupa ce am zis, uneori se intampla sa fie la aproximait sau poate chiar la acelasi nivel si cu examenul, deci nu strica sa inveti daca esti o persoana care isi poate pierde timpul cu asta.

Eu in schimb am luat 3 la ambele simulari cred, si nici macar nu mia pasat, am luat 5, 60 la exam la romana si 6, 40 la mate.

Atat de mult m-a durut undeva de scoala, in clasa a 8-a, nici macar nu am avut caiet de romana si am trecut de examen din prima, iar in pauza de zile de examene m-am jucat pe calculator toata ziua.