| Dasoku a întrebat:

Ce trebuie sa invat pentru admiterea la facultatea de arhitectura? Si de unde?

Răspuns Apreciat de Editori
| TheWznd a răspuns:

Trebuie sa faci pregătiri cu un profesor de desen. Exista o programa pe site, însă e mai mult asa, de ochii lumii. În programa nu se cere un minim de cunoștințe exacte (cum e în programa de la bac, de exemplu), ci un set de skilluri pe care le dobândești doar prin exercițiu și munca, lucruri pe care trebuie sa le dezvolți sub îndrumarea unui profesor. Cauta în zona ta profesori care fac pregătire pentru admiterea la arhitectura.
Succes!

1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

Mergi la facultate și ceri tematica pentru examenul de admitere. Probabil ai să poți lua cărți direct de la facultate. Sau le cumperi.