| anonim_4396 a întrebat:

CE trebuie sa invat pentru examenul ala la engleza care se da pentru a intra la bilingv?

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Daca este vorba de un liceu mai respectabil, ar trebui sa stii sa porti o conversatie cat de cat avansata. La noi la liceu, de exemplu, pentru admiterea la bilingv, tragi un biletel unde ai un topic despre care trebuie sa vorbesti cam 1-2 minute.

| knomas a răspuns:

Ceva gramatica si expresii mai uzuale...eu am facut in gimnaziu franceza intensiv si engleza deloc si dupa 2 saptamani de pregatire cu cartea "invata engleza fara profesor" am intrat la bilingv la cel mai bun liceu din oras big grin