| NykOleta_4479 a întrebat:

Ce uniforme sunt la Colegiul Virgil Madgearu(PLoiesti)? Si se face practica la prifilul turism si alimentatie?

6 răspunsuri:
| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunahappy
O sa faci asa :1 saptamana in plus de scoala+ 3 de practica.adica o sa iei vacanta pe 9 iulie.
Uniforma este de culoare bleumarin: sacou, vesta, pantaloni/fusta si camasatongue
Si ink ceva: fara uniforma nu poti intra pe poarta, uneori se dau si amenzi pentru chestia asta.

| Smile_1115 a răspuns:

Buna nykoleta.la economic uniforma este bleumarin: camasa alba, vesta, sacou si pantaloni[stofa]

| LilyOfTheValley a răspuns:

Bbe ce ai vrea? Sa lase toate pitipoancele sa vina cum vor ele imbracate? Uniforma nu e asa groaznica si tot degeaba pentru ca majoritatea tot vin imbracati cum au chef. Cat despre amenzi daca dadea de fiecare data cand prindea pe cineva fara sacou/cravata etc poate asa ii ustura pielea si veneau in uniforma.

| bbe a răspuns:

Danutza - 19 May 2010, 12:26 pm
Liceul este foarte bun, doar directorul este cretin!
Pentru bani, practica amenzi in liceu si elevii sunt obligati sa le plateasca. Daca te vede in uniforma, dar fara sacou - amenda 50 de lei, nu
stie nici el de ce!
In liceu nu intra nimeni fara uniforma; mentalitate de comunist - de parca la LMV sau Caragiale nu se invata carte ca nu poarta elevii uniforma?

Procesul de invatamant in colegiul nostru este structurat astfel:
- clasa a IX-a - pregatire economica de baza
- clasa a X-a - pregatire economica generala
- clasa a XI-a – a XII-a - specializare in profilurile:
economic, cu finalitate – tehnician in activitati financiare si comerciale
turism si alimentatie publica, cu finalitate – tehnician in turism si alimentatie publica

| alice25 a răspuns:

Nicoleta te rog sa-mi lasi si mie un mesaj cu facebook-ul tau deoarece vreau sa te intreb despre acest liceu... iar eu nu pot sa-ti las mesaj. straight face

| georgyiyanna a răspuns:

Buna si eu am intrat la liceul economic la profil turism si am si eu o intrebare poti sa mai vi si in blugi? ......profii sunt de treaba?