| Fabian_Valentin_Codau_1996 a întrebat:

Ce valori ar trebui sa dau laturilor pentru a avea un triunghi perfect?

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ce înseamnă, după a ta părere, triunghi perfect?

| Fabian_Valentin_Codau_1996 explică (pentru corolav):

Am primit un program in care trebuie date 3 valori pentru laturile unui triughi si trebuie sa imi afiseze mesajul de triunghi perfect...nici eu nu am mai auzit pana acum de triunghi perfect

| corolav a răspuns (pentru Fabian_Valentin_Codau_1996):

Păi, dacă nu ai auzit pînă acum de „triunghi perfect", de ce nu ai întrebat pe cel care ți-a dat această temă, ce este acela „triunghi perfect"?
Sau, eventual, pe proful tău de „mate".
Dacă nu știi acest lucru, cum poți face de unul singur această temă?
Ia încearcă să tastezi pe Google noțiunea „triunghi perfect" și vezi ce răspuns primești.

| Fabian_Valentin_Codau_1996 explică (pentru corolav):

Pai faza e ca eu trebuia sa introduc valorile corecte si sa primesc mesajul asta. Este un program la informatica.
Si nu am cum sa il intreb pe cel care mi.a dat sarcina asta...sti,eu am intrat in cod si am vszut care sunt erorile dar nu stiu pentru ce valori le primesc...intelegi? laughing

| corolav a răspuns:

Îmi pare rău, sincer, nu te înțeleg.
Și nu prea înțeleg ce anume ar fi de rîs
în al tău răspuns.

| raluk27 a răspuns:

Depinde ce fel de triunghi vrei să obții : isoscel, dreptunghic, echilateral, dreptunghic isoscel sau oarecare?

| Fabian_Valentin_Codau_1996 explică (pentru raluk27):

Nici unul din cele de mai sus...mi se cere intr.un program sa introduc 3 valori ale laturilor unui triunghi si sa afisez mesajul triunghi perfect. Nu am auzit pana acum de triunghi perfect. Si pentru triunghi dreptunghic isoscel exista 3 valori ale laturilor triunghiului, numere naturale?