| bambus11 a întrebat:

Ce voi iesi daca urmez profilul Turism si Alimentatie?

Răspuns Câştigător
| Florica_5031 a răspuns:

Specializarea turism si alimentatie se refera la tehnician in turism adica lucrator in hotel sau agentii de turism si tehnician in gastronomie adica lucrator in restaurant

| HermetAlex118 a răspuns (pentru Florica_5031):

Ce ai ajuns până la urmă?
Și eu sunt pe acest profil și regret că am ajuns aici (am intrat din greșeală) =(
Măcar de eram la o duală, că acolo primeam bursă, făceam mai multa practică, era mult mai lejer decât la liceu, și aveam și o meserie asigurată

7 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Somer.Trebuie sa faci si facultate pe profilul asta ca sa poti profesa.Liceul nu e cine stie ce la un interviu daca nu ai si facultate.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Vanzator de chilotei la taraba! Cu facultatile de rahat din tara asta nu poti iesi nimic daca nu ai pile! Cele mai cautate domenii sunt de inginerie in care poti sa mai intri fara pile! Cu medicina iti ia prea multi ani pana sa te realizezi!

| ella1515 a răspuns:

Buna.Si eu sunt tot la acest profil dar ma voi muta la filologie.vei iesi cu diploma de tehnician in turism din cate stiu eu.mai precis : receptioner la hoteluri poti sa lucrezi si la o agentie de turism, ghid turistic care trebuie foarte bine sa stii macar limba engleza, iar la alimentatie sef bucatar tot ce tine de restaurante poti devenii manager. sper ca ti-am fost de ajutor.

| Cristi_8138 a răspuns:

Hey. eu sunt la aces provil (clasa a-10-a) din cante stiu ve iesi expert in turism si alimentasie. adike vei putea fi sef de salon receptioner, poti deschide un restaurant sau un hotel. avnd studiile...
Sper ca ti-am fost de ajutor happy.