| Elena_9796 a întrebat:

Ceva despre Constantin Ene, eroul ala...stiti?
pentru ca am de facut un porttret si oriunde caut nu gasesc despre elsad
Imi puteti scrie ceva?
poate aveti vreo carte sau.mai stiu eu acum?
multumesc foarte mult.
am nevoie pana miercuribig grin

2 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Constantin Ene, este licențiat în științe economice din București din 1970. În perioada 1980/2005 a absolvit o serie de alte cursuri de specializare și perfecționare, pe tematici de comerț exterior și cooperare economică internațională. Din 1991 și-a nceput activitatea în cadrul departamentului de comerț exterior din ministerul comerțului unde în perioadele cît a lucrat în țară a îdeplinit funcțiile de consilier de zonă pînă în 2001 monitorizînd relațiile economice bilaterale cu diverse țări europene cum ar fi Spania Portugalia Italia Grecia, Cipru Marea Britanie, Irlanda Suedia. Și a fost consilier pentru expansiunea afacerilor și competitivitate pe piețele externe în perioada 2004/2005. Areprezentat Ministerul Comerțului și după caz Ministerul Afacerilor Externe în misiuni permanente, la Caracas Venezuela, Libreville, Milano Santiago de Chile. Din iulie 2005 este consilier economic în cadrul Ambasadei Romîniei la Madrid.