| XxAlex2001 a întrebat:

Ciao TPU, vreau si eu o lista cu profiluri de liceu la care nu se face mate, sau mai putin, nu prea le am si mna. Inca ceva, as vrea si eu niste licee din Bucuresti aproape de sector 5 la care se intra cu 7-8 sau 9 daca da Dumnezeu

2 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

In Bucuresti nu stau, dar poti sa te uiti la brosura pe care o primesti in clasa a8-a cu toate datele, de exemplu ultima medie, adresa liceului, sau pur si simplu cauti pe harta.

Daca cauti ceva unde nu se face mate ai profilul uman (sta daca tu cauti liceu teoretic si nu tehnic)

la FILOLOGIE se fac romana istorie geografie latina. Teza o vei da la romana, latina, istorie/geografie (si limba straina daca esti bilingv sau inentsiv), iar bacul la romana, istorie si stiinte socio umane. Matematica se face doar in clasa a 9-a si clasa a 10-a

La STIINTE SOCIALE e aproape cam acelasi lucru doar ca se face mate pana in clasa a 12-a, dar nu e una foarte grea, e M5 mi se pare. Tezele se dau la romana, istorie/geografie, stiinte socio-umane (si limba straina daca esti intensiv sau bilingv). Bacul e la fel ca la filo

| Neorxnawang a răspuns:

Multimedia - Colegiul Tehnic Gheorghe Asachi ( 3 ore de matematica )
designer vestimentar - Colegiul Tehnic Gheorghe Asachi ( 2 ore de media )
media - Colegiul Tehnic Media ( 2 ore )
pe saptamana.

daca intri la Gheorghe Asachi promovezi la tot fara sa inveti laughing