| lorenmorgan a întrebat:

Cind vine vorba sa calculez in minte niste numere ma sperie acest lucru deoarece nu sunt buna la mate.pot calcula in minte numere mici dar cu numerele mari o duc greu trebu sa stau mult timp ca sa spun rezultatul. Uneori mama ma ia la pont si-mi da sa calculez in minte dar nu prea mi se primeste si-mi spune ca sunt proasta, daca nu ma pricep la matematica sunt proasta?(in alte discipline ma pricep bine)

1 răspuns:
| EmyEmyy a răspuns:

Mananca un calculator sau nu laughing... A zis mama ta ca tu esti proasta? Eu zic ca s-a exprimat altfel. In fine incearca sa calculezi pe o foaie niste adunari si scaderi sau inmultiri si impartiri cam cat o foaie intreaga A4 pe fiecare parte si atunci o sa te dezvolti mintal si o sa poti calcula si in gand Doame ajuta laughing. Bafta si sper ca te-am ajutat. Fuuundita?