| lorenmorgan a întrebat:

Nu stiu ce sa fac) nu pot sa calculez in minte am nevoie de mult timp ca sa spun rezultatul, cind calculez pe foaie se primeste da in mine nu pot, nu stiu ma socot o proasta, aoare mai este cineva ca si mine care nu poate sa calculeze niste adunari si inmultiri in minte

Răspuns Câştigător
| StefaniaNeagu a răspuns:

Sunt multe persoane! E o problema de memorie! Nu trebuie sa te simti '' proasta ''.Si sa-ti zic o chestie sincera, si eu nu ma descurc ca alti colegi de ai mei. Am nevoie de ceva timp ca sa fac un calcul in minte! Nu uita ca REPETITIA E CHEIA REUSITEI! Funda? big grin

2 răspunsuri:
| Miruffer a răspuns:

Oamenii sunt unici. Doar fiindcă nu ești bună în domeniul ăsta nu înseamnă că trebuie să te socotești o proastă. Și Einstein spunea că dacă judeci un pește după abilitatea sa de a urca în copac, el va trăi toată viața crezând că-i prost.
Din păcate, totuși, școala nu reușește să evidențieze faptul că fiecare om are un anumit talent pe care trebuie să-l cultive.

| buburuza95 a răspuns:

Stai linistita ca mai sunt persoane si eu ma numar printre ele, nu poti face rapid calcule in minte dar sunt sigura ca sunt alte domenii in care te descurci mult mai bine decat ceilalti