| Endriia a întrebat:

Cine a citit Ciresarii volumul 4? Despre ce se intampla, funda.

Răspuns Câştigător
| razvan_3732 a răspuns:

Iarna a sosit.Cireşarii sunt în vacanţă.Ei îşi petrec vacanţa la munte, într-o cabană împreună cu alţi copii.În locul în care se află cireşarii se organizează tot felul de concursuri cu premii.Se fac concursuri de viteză cu schiurile, se construiesc oameni de zăpadă şi copii se bat cu bulgări de zăpadă.
Mulţi copii sunt deghizaţi în mari campioni la schi, iar alţii sunt deghizaţi în cireşari.Toţi cireşarii arată la fel.Nu se pot deosebi cireşarii adevăraţi. Dacă cineva spune că este un cireşar adevărat poate fi bătut de ceilalţi copii.De aceea cireşarii adevăraţi nu se prea arată în public.
La un concurs de schi, Maria a ieşit pe primul loc.Victor ar fi trebuit să câştige concursul,dar a fost lovit cu un bulgăr de un copil şi şi-a pierdut echilibrul.Într-o zi,Dan a fost prins şi a fost ţinut de către nişte copii deoarece a spus că este un cireşar adevărat. După câteva ore, Dan a fost salvat de către Ursu.
Fiindcă era foarte periculos, cireşarii s-au hotărât să plece într-un oraş pe nume Mitiş.Ei l-au întrebat pe un cabanier pe unde trebuie să meargă ca să ajungă în oraş. Acesta le-a arătat pe o hartă drumul pe unde trebuie să o ia.Pentru a ajunge în oraş ei trebuie să trecă într-un loc foarte periculos numit Şaua Mare. Cireşarii au plecat spre Mitiş.

3 răspunsuri:
| Anonime a răspuns:

Constantin Chirita-fundita?puppy dog eyes

| enverhoxha a răspuns:

Mai citeşte azi cineva Cireşarii? Brrrrr...

| razvan_3732 a răspuns:

L-am citit in generala dar ti-am dat un mic referat! sper ca ti-am fost de ajutor