| Annd a întrebat:

Cine a dat testul Cambridge CAE? Cum vi s-a parut?

7 răspunsuri:
| BIS99 a răspuns:

Am dat eu la 9 ani şi am luat 80/100. Deci, îţi dai seama şi tu.

| Annd explică (pentru BIS99):

La 9 ani? Nu cred

| BIS99 a răspuns (pentru Annd):

Serios.

| Annd explică (pentru BIS99):

Inseamna ca esti geniu. Da cati ani ma Enstein?

| Annd explică (pentru Annd):

Ai*

| BIS99 a răspuns (pentru Annd):

12. Şi nu trebuie să fii geniu. Dacă te joci de la 4 ani pe calculator şi te uiţi pe site-uri în engleză şi discuţi cu oameni vorbitori de engleză ai să vezi ce simplu este. De exemplu, 3 copii de 10 ani au luat 97/100 de puncte atunci cand am dat si eu Campbridge. Deci atunci mă consideram foarte inferior. Dar acum pot avea liniştit o discuţie cu un englez, american, australian, neo-zeelandez, canadian sau orice alt vorbitor de limbă engleză. Nu contează vârsta, contează pregătireawinking

| BIS99 a răspuns (pentru BIS99):

Cambridge* scuze.