| buburuza_9765 a întrebat:

Cine a studiat in cadrul Universitatii Stefan cel Mare din sv si mai exact litere invatamant la ditanta? va rog mult sa ma ajutati cu ceva informatii. daca plec sa muncesc in strainatate pot sa fac si facultatea aici? adica dc plec in octombrie as putea veni abia prin martie sau mai tarziu? sau trebuie sa fiu acasa pana atunci? astept raspunsuri...

1 răspuns:
| zayidee a răspuns:

Ideea e ca la sf anului sa faci cum stii, si sa acumulezi minimum de 45 de credite, am facut si eu facultatea acolo, si erau studenti care invatatu ft bine pentru sesiunea din vara, si pentru cea de restante, si mergea, dar sa nu te astepti la note prea mari.