| everyyoueveryme a întrebat:

Cine are cartile(cu intrebari) pentru admitere la medicina generala Carol Davila la biologie si chimie? mi-ati putea trimite si mie cateva pagini sa vad cum arata?

5 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Le postase cineva pe forumul imed, cauta acolo. sau daca nu pe forumul ssmb-ului. eu din pacate nu le am pe calculator, am cartile...

| NickiMinaj a răspuns:

Nu stiu... o sa o intreb pe profa si revin cu un raspuns.

| everyyoueveryme explică:

Multumesc! Stii cumva la facultatea de Farmacie tot din cadrul Universitatii Carol Davila, culegerea de teste pentru admitere(la anato si chimie organica) este aceeasi cu aceea pentru medicina generala?

| Kittynna a răspuns:

Eu cand am dat admitere (am dat la Tm) am prins doar biologia. Oricum, la sediul facultatii trebuie sa se gaseasca o carte cu intrebari din care viitorii studenti sa poata invata, iar in ea trebuie sa fie incluse intrebari din toate cele 3 materii (din care ulterior, tu dai numai 2) Oricum, examenul este destul de greu, trebuie sa fii foarte atenta la intrebari si sa te concentrezi calumea. Dar esti sigura ca asta vrei sa faci? In 6 ani, daca nu esti geniu, te mananca aia acolo happy