| R0CA19 a întrebat:

Cine imi poate scrie toate regulile de pronuntie pentru limba franceza?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dragă prietene, nu ai un manual de limbă franceză pentru începători?

| R0CA19 explică (pentru corolav):

Draga pritene, sunt clasa a6a si in manual nu mai gasesc toate regulile, iar caietul de anul trecut nu contine tot ce am nevoie. Asa ca daca nu ai un raspuns care sa ma ajute te-as ruga sa nu mai lasi comentarii inutile.

| corolav a răspuns:

Măi copile, la cei 65 de ani ai mei îți pot spune că am învățat și eu vreo 12 ani de limbă franceză și cred că știu puțină, pe lîngă cît și o vorbesc. Ceea ce ți-a dat „alcs " de pe aresa respectivă este insuficient pentru a se putea numi reguli de citire.
Întrebarea mea este însă aceasta : De la începutul anului acesta, de clasa a VI-a, tu nu te-ai mai lovit pînă acum de această problemă a pronunției? Ce ai făcut în șase luni de școală la limba franceză în acest an 2011 - 2012?
Pe lîngă că sînteți neștiutori sînteți și răi și ireverențioși în răspunsuri. Niciodată nu veți învăța nimic în acest fel.

| R0CA19 explică (pentru corolav):

Iti respect varsta si de aceea nu comentez, dar iti voi raspunde la intrebare: da, m-am mai lovit de problema asta, dar acum am nevoie in mod special. Altceva nu mai zic ca n-are rostwinking