| GoLeZ a întrebat:

Cine imi poate spune ce personalitate si-a pastrat averea intacta in timpul crizei din 1929-1933 pentru ca si-a transformat averea in aur? >FUNDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA. VA ROG DACA NU SUNTETI SIGURI NU RASPUNDETI

1 răspuns:
| LightxD a răspuns:

CAROL al II-lea el a transformat toata avearea in aur, iar F.D. Roosevelt a reusit dupa Marea Criza din 1929-1933 sa recoaguleze natiunea si sa impiedice transformarea revoltelor punctuale intr-o adevarata revolutie, pentru ca a stiut, prin New Deal, sa ingradeasca.big grin