| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi spune etapele bacului, adica ce probe scrise sau orale da-m, multumesc.

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Prima data se sustin probele orale/ competentele: romana (competenta lingvistica), competente digitale (informatica) si limba engleza. Dupa aceea se sustin cele scrise, la o saptamana sau doua distanta: romana, istorie/ matematica si proba la alegere.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi toate modificările pe www.edu.ro
Succes!
Pa, pa.

| LNK a răspuns:

Ai trecut pana acum pe la scoala? Nu de alta, dar esti praf la gramatica.

| Dariusuu a răspuns:

Aceste sunt etapele.

Română oral, engleză oral şi competenţele digitale

| DjAngel_Florin_1997 a răspuns:

Acum depinde de profilul la care te-ai dus ca oricum romana, engleza si matematica as obligatori doar mat daca te duci la filo sau ss nu dai bac dar in rest depinde numai de proffil ca ati baga probe noi in functie de profil, spre ex: fratemiu a dat la romana, engleza, sport, si o materie speciala.S per ca te-am ajutatwinking