| iwill a întrebat:

Cine ma poate ajuta legat de examenul cambridge CAE? Puteti sa-mi dati ceva sfaturi legate de proba orala?(care ati trecut prin experienta asta).mi-am dat deja delf-ul da" am ceva emotii pentru ca la cambridge e vorba de 2 elevi, dau funda pentru orice detaliu pretiooooos!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Am dat eu acum cativa ani si am luat A. si mie de speaking mi-era cel mai frica, ce sa zic, repeta si repeta, la scoala cu profesoara, in particular daca faci ore si neaparat cu un coleg, face-ti simulari. cand am dat eu iti puteai alege colegul, acum nu stiu daca mai e asa, sau iti cade la nimereala, oricum ideea e sa faci cat mai multe simulari cu inca un student cam de acelasi nivel ca tine.