| BlackButterfly_3491 a întrebat:

Cine poate sa imi dea un rezumat scurt, de la orice poezie a scriitoarei Ana Blandiana? =)

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ana Blandiana scrie poezii lirice, deci acestea nu pot fi rezumate.In schimb, pot fi comentate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta si tu in carti si citeste te dor ochi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e numai comentariu poti face nu rezumat! ce profesor ai de romana nu va invata? ce e un rezumat si un comentariu sau cum sa deosebesti genu liric de genu epic? oricum mie imi place joc de ana blandiana e frumos! 1 citeste nu e mult! urasc copiii care nu citesc nu muncesc si vor sa i-a totul mura in gura! happy laughing sad de la altii care sunt prosti si le da crying

| roxicutza a răspuns:

Poeziile nu pot avea un rezumat ci un comentariu