| hey97 a întrebat:

Cine poate sa-mi dea un model de examen la cambridge nivel B1 PET?

3 răspunsuri:
| DegeteRapide a răspuns:

Eu, in aceeasi situatie ca tine mi-am cumparat o carte care e vreo 50 lei sau ceva e genul asata, acolo are 16 teste, listening, writing si speaking...Este de la Virginia Express Publishing.
Sper ca te-am ajutat!
Succes la examen!

| Biiiancaaa a răspuns:

Http://www.cambridgeesol.org/exams/pet/index.html uite, scrie acolo jos "Take Cambridge Exam:Preliminary English Test", eu l-am dat acum 2 ani si nu e foarte greu.L-am luat :)! Bafta.